Katol w praktyce

Odcięcie się od „grzeszników”. Zamknięcie drzwi przed ateistami. Skrajny fanatyzm. Brak rozmowy. Znieczulica na cudze cierpienie.

Stety albo niestety przechodziłem podobny stan w swoim życiu. Najgorsze było to, że widziałem cierpienie mojego kolegi z pracy, a mimo to nie zareagowałem na to, podając argument: „on nie wierzy, to kara za grzech”.

Okropna pycha z mojej strony. Przepraszam.

Na szczęście z mocą Bożą zrozumiałem, że chrześcijaństwo to przede wszystkim miłość i pomoc bliźniemu. Niby wszyscy wiedzą, ale nie wszyscy praktykują. Sam byłem idealnym przykładem złego przykładu.

A wracając do kolegi z pracy. Był on w okropnym stanie. Nie jestem psychologiem, ale teksty „weź mnie zabij” czy „nie chce mi się żyć”. Nie wróżyły zbyt dobrze. Nie miałem pojęcia jak go pocieszyć. Nie wierzył w Pana Boga, a wszelkie optymistyczne słowa ubijał gdzieś na dno poranionego serca.

I tak, podejrzewam, że dzięki anielskiemu natchnieniu, zacząłem się uśmiechać do niego przy każdej możliwej okazji,a ponad to tańczyć i śpiewać. Po prostu robiłem z siebie pajaca.

Na początku nie było rezultatów. Szykowała się deprecha na 102.

Trudno.

Uśmiechałem się i głupkowałem dalej. I tak z dnia na dzień było coraz lepiej. No i jest już całkiem dobrze.

Dzięki Ci Boże ❤

Tutaj leży sens chrześcijaństwa. Pomoc wierzącym i niewierzącym. Złym i dobrym. Miłość bliźniego bez względu na okoliczności.

Przepraszam, jeżeli strzelam do Was groteską, ale mam odczucie, że ludzie kiwają głowami, a nie do końca wdrażają to w życie.

„Być radosnym, czynić dobro i pozwolić wróblom ćwierkać. To najlepsza filozofia.” Św. Jan Bosko

Ludzie dookoła nas potrzebują pomocy. Wsparcia, na różne sposoby. A jeszcze bardziej nasi bracia i siostry znajdujący się tysiące kilometrów od nas.

Weźmy taką Afrykę. Nie muszę wspominać, jak tam jest. Szymon Hołownia w wywiadzie mówił, że 100 000 ludzi umiera z powodu głodu każdego roku. Możemy im pomóc nie wychodząc z domu. Wystarczy wpłacić dowolną sumę na tę fundację, która pomaga Afrykańczykom w czterech wymiarach:

1. Leczy.

2. Karmi.

3. Edukuje.

4. Daje pracę.

Proszę. Odwiedźcie tę stronę i sami zobaczie, że fundując małą porcję dobra ratujecie czyjeś życie. Nie bądźmy obojętni. Nasze troszkę może zmienić czyjś świat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *